Opony letnie 175/65 R14 – co warto wiedzieć?

Letnie opony są zakładane zazwyczaj wiosną, gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Na uwagę zasługują opony letnie 175/65 R14 , które są często wybierane przez kierowców. Początkujące osoby mogą nie wiedzieć, że oznaczają poszczególne cyfry i litery. Sprawdźmy zatem, z czym wiążą się te oznaczenia. Co warto wiedzieć o letnim ogumieniu? Jakie cechy mają opony 175/65 R14?

Opony letnie 175/65 R14 

Opony tego typu wskazują na najważniejsze parametry ogumienia. Są one następujące:

  • 175 – jest to rozmiar bieżnika, wyrażony w milimetrach.
  • 65 – to zależność między wysokością a szerokością opony. Wartość ta wyrażona jest w procentach. 
  • R – wskazuje na oponę radialną. To najczęściej stosowany typ opony, znany już od wielu lat. 
  • 14 – jest to rozmiar felgi, na której zamocowana będzie opona. 

Kiedy postawić na opony 175/65 R14? To bardzo dobry wybór dla kierowcy, który szuka opon wysokiej klasy do jazdy w wymagających warunkach miejskich. To niezwykle ceniony rodzaj ogumienia, sprawdzający się zazwyczaj w niewielkich osobówkach. 

Jakość jest najważniejsza

Jak wybrać niezawodne opony? Musimy mieć na uwadze przede wszystkim bardzo dobrą jakość ogumienia. Nie ma mowy o byle jakich oponach, które nie spełnią naszych oczekiwań. Zwróćmy uwagę na markę, parametry opon i solidne wykonanie. To da nam pewność, że opony będą doskonale spełniać swoje zadania, nawet w trudnych warunkach. Gdy już zakupimy nowe opony wysokiej jakości, warto udać się do wulkanizatora na profesjonalną wymianę. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.