Kamery samochodowe – niezbędnym dowodem podczas wyjaśniania okoliczności drogowych kolizji

Mówi się, że przezorność popłaca i trzeba przyznać, że jest tym stwierdzeniu sporo racji. Na przykład kierowcom, którzy mają zamontowane kamery samochodowe o wiele łatwiej udowodnić swoją niewinność podczas kolizji drogowej.

Co dają samochodowe kamery?

Jest kilka korzyści z ich posiadania, a najważniejsze to:

• poczucie bezpieczeństwa i większy psychiczny komfort w razie stłuczki.
• po drugie dzięki nim ma się naoczną relację, jak przebiegał wypadek.
• nagranie z kamer przydaje się, zwłaszcza gdy walczy się o odszkodowanie lub wysuwa się roszczenia wobec firmy ubezpieczeniowej.
• samochodowe kamery pozwalają też nagrać numery rejestracyjne sprawcy, a to dość istotna zaleta, zwłaszcza gdy ucieknie on z miejsca wypadku.

Które samochodowe kamery opłacają się najbardziej?

Po pierwsze te o nieco wyższej cenie. Może i trzeba za nie zapłacić nieco więcej, ale mają one lepszą jakość nagrań. Gdy kupi się tańszą kamerę, ona nie da rady zapisywać wszystkiego w jakości HD, bo nie pozwalają jej na to ograniczenia sprzętowe. Poza tym kamery samochodowe niższej jakości szybciej się zużywają i są mniej odporne na wstrząsy wywołane kolizją.

Dlaczego kamery samochodowe stały się obecnie koniecznością?

Po pierwsze, bo jest znacznie więcej samochodów niż kiedyś, a to samo w sobie generuje większe ryzyko wypadku. Poza tym, by otrzymać odszkodowanie powypadkowe trzeba mieć twarde dowody. A nie ma lepszego niż ten, na którym obraz jest połączony z fonią. Poza tym takie kamery chronią w pewien sposób samochód przed kradzieżą i odstraszają potencjalnych złodziei.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.