Powrót ikony szos

Dodge Challenger jest dzisiaj ikoną amerykańskiej motoryzacji. Produkowany w latach 1970 – 1974 oraz 1978 – 1983 był pojazdem super szybkim jak na tamte lata. Model ten miał aż 12 proponowanych silników, wśród nich można wyróżnić sześciocylindrowy motor o pojemności 3,7 litra i mocy 110 KM lub V8 5,2 litra i mocy 150 KM. Najbardziej znanym był model HEMI, który miał silnik o pojemności 7 litrów i mocy 425 KM. Pojazd ceniony jest do dzisiaj na rynku amerykańskim a w roku 2008 ponowiono jego produkcję.

Reinkarnacja Dodge’a

Po prawie 40 latach nastąpiła reinkarnacja pojazdu, który od razu stał się „tenorem” wśród pojazdów z silnikiem V 8. Jego moc była bardzo atrakcyjna a cena ogólnie dostępna dla przeciętnych użytkowników sportowych aut.
Od razu nowy Dodge Challenger stał się obiektem pożądania.
Jego najbardziej charakterystyczne cechy, za wyjątkiem mocy i silnika to:
– idealne i charakterne nadwozie,
– świetnie zachowane proporcje,
– legendarna stylistyka.
W 2008 roku wypuszczono na rynek trzy jego wersje:
ST, R/T i SRT 8.

Wspaniałe wnętrze

Nowy model Dodge a ma wspaniale wyposażone wnętrze. Obicia foteli są skórzane, na desce rozdzielczej jest wiele dodatkowych elementów. Ponadto zastosowano tutaj system hamulcowy BREMBO a cały napęd przenoszony jest przez sześciostopniową manualną skrzynię biegów lub skrzynię automatyczną.
Powrót ikony szos zyskał wielu swoich zwolenników i wiele osób zamarzyło by kupić to ciekawe i oryginalne auto. Dzisiaj pozostaje pytanie. Czy jeszcze kiedyś nastąpi powrót Dodge a?

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.