Jakie gąbki polerskie warto wybrać?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych gąbek polerskich, dlatego też osoby początkujące mogą mieć duży problem, aby wybrać najlepszy model do swojego auta. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które gąbki polerskie warto postawić, aby nie uszkodzić lakieru samochodowego.

Jakie są rodzaje gąbek polerskich?

W dzisiejszych czasach wśród kierowców największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście gąbki, które w całości wykonane są z pianki poliuretanowej. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą nie tylko wielkościom, kształtem i kolorem, ale również wytrzymałością, twardością oraz przepustowością powietrza. Aby wybrać najlepszą gąbkę należy zwrócić uwagę na wszystkie te parametry.

Kolor gąbki ma znaczenie

Kierowcy wybierając gąbki polerskie w sklepie Car-Spa kierują się przede wszystkim jej kolorem, który wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie. Białe gąbki charakteryzują się bardzo wysoką twardością, dlatego też doskonale nadają się do stosunkowo agresywnych produktów polerskich. Pomarańczowe gąbki polerskie wyróżniają się z kolei średnim poziomem twardości. Można je wykorzystać na przykład do wykończenia powierzchni lakieru. Agresywnym działaniem oznaczają się niebieskie gąbki, które stosowane są zazwyczaj z bardzo silnymi produktami polerskimi. Ich największą wadą jest to, że bardzo szybko się zużywają. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także czarne gąbki, które są bardzo miękkie, dlatego też są najlepszym wyborem dla osób początkujących, którzy nie mają doświadczenia w polerowaniu lakieru. Gąbki tego typu można wykorzystać do rozprowadzania preparatów nabłyszczających.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.