Jak obchodzić się z pinlockiem?

Pinlock jest bardzo delikatnym elementem kasku, który należy chronić. Jeżeli pinlock nie będzie zadbany może dojść do jego zniszczenia – nawet tarcie pinlocka papierem ściernym to uszkodzenie jego powierzchni. Podczas tarcia powstają mikrorysy, które po jakimść czasie uniemożliwiają poprawne, wygodne i bezpieczne korzystanie z pinlocka. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak obchodzić się z opisywanym elementem kasku, aby służył on w dobrej kondycji przez jak najdłuższy czas.

Jak dbać o pinlock kasku?

Warto pamiętać o regularnym, ale poprawnym czyszczeniu. Z powierzchni pinlocka należy regularnie usuwać zabrudzenia, pyłki roślin, czy też osady z kurzu. Należy wiedzieć, że po długim odstępie pomiędzy czyszczeniami nie istnieje możliwość całkowitego usunięcia zanieczyszczeń, ponieważ reagują one z powierzchnią pinlocka. Z tego też powodu czyszczenie trzeba wykonywać po każdej jeździe.

Tylko na mokro

Co ważne, nie należy czyścić pinlocka na sucho, co mogłoby jeszcze bardziej zaszkodzić i porysować jego powierzchnię. Dobrym pomysłem jest namoczenie elementu i następnie lekkie przetarcie powierzchni pinlocka delikatnym ręcznikiem papierowym lub też ściereczką z mikrofibry.

Czym czyścić pinlock?

Do czyszczenia pinlocka można stosować zwykłe mydło w płynie o delikatnym działaniu. Wystarczy dodać do niego trochę ciepłej wody, aby dokładnie i bezpiecznie oczyścić pinlock. Można stosować też specjalne przeznaczone do tego produkty. Do czyszczenia nie należy używać:

– silnych detergentów,

– papieru ściernego,

– octu,

– rozpuszczalnika.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.