Czym charakteryzuje się, oraz dlaczego warto stosować wosk carnauba do samochodu?

Czym charakteryzuje się oraz dlaczego warto stosować wosk carnauba do samochodu? Z tym pytaniem boryka się dosyć spora liczba posiadaczy aut, którzy szukają skutecznego sposobu na zabezpieczenie powierzchni lakieru. Nie ma tym nic dziwnego- z jednej strony zabezpieczona powierzchnia prezentuje się po prostu lepiej, po drugie posłuży ona nam na lata. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego wosk naturalny do samochodu, to dobry środek konserwujący powierzchnię lakierową.

Warstwa ochronna przed różnego rodzaju czynnikami szkodliwymi

wosk samochodowyJak już wspomnieliśmy powyżej, wosk samochodowy carnabua to doskonały środek tworzący warstwę ochronną na powierzchni lakieru samochodowego. Warstwa ta jest nie tylko bezbarwna, ale co równie ważne podkreśla on poprzez uwydatnienie, barwę naszego samochodu. Ponadto dzięki zastosowaniu wosku, nasz samochód jest znacznie bardziej odporny na bród- po pierwsze woda nawet nie „przyczepia” się do powierzchni lakieru, po drugie to samo dzieje się z cząsteczkami pyłu czy też, innego szeroko rozumianego brudu. Podstawą jest dobrej jakości wosk samochodowy carnauba, który kupić można tutaj: https://shiningcar.pl/woski-naturalne.

W jaki sposób nakładać wosk carnabua?

Wosk carnabua to tak zwany wosk twardy (nawet jeśli jest pod postacią pół płynną). Oznacza to, że najpierw na woskowaną powierzchnię musimy odpowiednio oczyścić i odtłuścić, a następnie przystępujemy do nakładania kolistymi ruchami wosku. Gdy już to zrobimy, tymi samymi ruchami za pomocą mikro fibry przystępujemy do polerowania. Co ważne- woskowania nie wolno robić w słońcu, gdyż z tego powodu może być znacznie utrudnione polerowanie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.