Box dachowy do auta – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wakacje to zwykle czas, który weryfikuje posiadane auto pod wieloma względami. To właśnie podczas wakacyjnych podróży dowiadujemy się o faktycznym spalaniu auta, jego możliwościach jezdnych czy też oczywiście o komforcie podróżowania. Co jednak bardzo ważne, to również wakacyjne podróże obnażają to, jak wiele rzeczy można do auta zapakować. Na szczęście w tym wypadku można sobie nieco pomóc, kupując specjalny box dachowy do auta.

Czym jest box dachowy?

Jest to swego rodzaju pojemnik, który montowany jest na dachu samochodu. Dzięki temu, że ma on opływowy i aerodynamiczny kształt, nie wpływa negatywnie na właściwości jezdne pojazdu, a dostępna w nim przestrzeń znacznie podnosi możliwości auta od strony jego pojemności bagażowej.

Dopasowania boxu do auta

Podstawową sprawą, od której powinno się zacząć wybieranie takiego dodatku do auta, jest sprawdzenie, czy będzie on pasował do posiadanego samochodu. Czemu należy się uważniej przyjrzeć? Najważniejsze jest to, aby box posiadał właściwe, kompatybilne mocowanie. Producenci stosują naprawdę wiele typów mocowań, przez co wielu kierowców czuje się bardzo zagubionych w tym aspekcie.

Względy bezpieczeństwa

boxy dachowe

Podczas kupowania boxu dachowego z https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-dachowe_Boxy-dachowe-43680.html nie można pominąć niezwykle istotnej kwestii, czyli bezpieczeństwa podróżowania z nim. Jak się bowiem okazuje, w tym wypadku istnieje kilka szczególnie ważnych spraw, których nie można pominąć.
Podstawą jest to, aby box był dopasowany do dachu auta pod kątem swoje wagi. Dachy samochodowe charakteryzują się pewności maksymalną nośnością, której przekroczenie może skutkować poważnym uszkodzeniami konstrukcji samochodu. Krytycznie ważne zatem jest to, aby upewnić się, jak ciężki bagaż będzie można na nim zamontować, aby nie doszło do jego zniszczenia.

Czy kolor boxu jest istotny?

Ostatnio bardzo dużo klientów przygląda się uważniej kolorowi boxów. Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie poza walorami estetycznymi? Wiedzieć trzeba, że przykładowo czarne boxy bardzo mocno się nagrzewają. Oznacza to, że już po kilku chwilach od wystawienia ich na słońce wewnątrz panować będzie bardzo wysoka temperatura. Odradza się więc przewożenie w takim boxie jedzenia lub picia, a często nawet sprzętu elektronicznego — zwyczajnie może dojść do jego uszkodzenia.

Zmiana stylu prowadzenia auta

Na uwadze należy mieć to, że pojawienie się na dachu boxu dachowego powinno skutkować znaczną zmianą stylu jazdy kierowcy. Box nie tylko zmienia charakterystykę auta od strony aerodynamicznej, lecz dodatkowo podnosi w znaczny sposób jego masę całkowitą. W efekcie tego samochód z boxem zachowywać się będzie zupełnie inaczej niż gdy jest go pozbawiony.
Na co trzeba się w tym wypadku przygotować? Przede wszystkim warto podróżować ze znacznie mniejszą prędkością. Box sprawia nie tylko podniesienie zużycia paliwa, lecz dodatkowo generuje dość spory hałas wewnątrz auta. Co więcej, z uwagi na jego dużą masę w zauważalny sposób wydłuża drogę hamowania auta. Zalecane jest więc, aby samochodem z boksem jeździć po prostu spokojniej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.