Apteczka samochodowa – wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć w Twoim samochodzie

Aby móc wybrać się w podróż samochodem należy nie tylko zadbać o jego sprawny stan techniczny, ale również zwróćmy uwagę na jego wyposażenie. Czytelna i dobrze oświetlona tablica rejestracyjna, trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnica to elementy obowiązkowe w każdym aucie. Jednak nie wolno zapominać o tym co jeszcze warto ze sobą zabrać. Kamizelka odblaskowa i apteczka pierwszej pomocy choć są nieobowiązkowe to z pewnością mogą nam pomóc w niejednej nieprzewidzianej sytuacji.

Dlaczego nie warto zapominać o apteczce samochodowej w naszym aucie?

Apteczka samochodowa to niewielkie wyposażenie, o którym niejeden kierowca niestety zapomina a przecież musimy być świadomi tego, że potrafi ona uratować życie. Zabierając ze sobą apteczkę do samochodu zadbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo i swoich pasażerów, ale także zawsze będziemy przygotowani na ewentualną pomoc, którą mogą potrzebować inni. Takie wyposażenie nie kosztuje wiele a z pewnością dzięki niemu jesteśmy wstanie udzielić szybką i doraźną pierwszą pomoc, która jest niezmiernie ważna. Mając ze sobą apteczkę samochodową będziemy spokojniejsi w podróży i zawsze przygotowani na  sytuacje wymagające szybkiej reakcji.

apteczka samochodowa

Niezbędne wyposażenie każdej apteczki samochodowej

Jeśli chcemy, aby nasza apteczka samochodowa była dobrze przygotowana na każdą sytuację należy ją dobrze wyposażyć. Taka apteczka powinna zawierać środki opatrunkowe, opaski elastyczne czy też różnego rodzaju plastry na rany. Warto zaopatrzyć się w większą ilość bandaży z kompresem. Należy zwrócić uwagę na to, że w apteczkach samochodowych nie powinno być żadnych leków. Samochód nie jest dobrym miejscem na przechowywanie tego typu środków medycznych. Pamiętajmy o tym, aby wszystko było bezpiecznie i sterylnie zapakowane. Ponadto w apteczce warto mieć:

  • Nożyczki,
  • Rękawice lateksowe,
  • Koc ratunkowy.
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.