Szczotka do mycia felg – jak wybrać najlepszą?

Nie da się ukryć, że felgi – niedoceniane przez wielu kierowców – są jedną z najlepszych wizytówek każdego samochodu. Choć zwykle nie przywiązujemy do nich tak wielkiej uwagi, to jednak mimowolnie staramy się je dokładnie wyczyścić i umyć. Niestety, same wizyty na myjce samochodowej mogą okazać się niewystarczające. Konieczna będzie odpowiednia szczotka do mycia felg i zapał do pracy. Jednak jak wybrać najlepszą z nich?

Szczotka do mycia felg i rodzaj jej włosia

szczotka do mycia felg

Szczotka do mycia felg z https://shiningcar.pl/szczotki-do-mycia-felg musi przede wszystkim skutecznie pomóc nam w usunięciu uporczywych zabrudzeń z ich powierzchni. Jednocześnie szczotka do czyszczenia felg nie może ich podrapać i uszkodzić. Wobec tego pojawia się pytanie, jaki rodzaj włosia w tym przypadku sprawdzi się najlepiej? Otóż zwykle wybierane są szczotki z włosiem średnio twardym. Niemniej jednak dobrym rozwiązaniem może być także szczotka z mikrofibry, która ma całkowicie gładką powierzchnię czyszczącą. Finalny efekt mycia felg zależy również od specyfiku, jaki zdecydujemy się wykorzystać.

Szczotka do czyszczenia felg – na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając szczotkę do czyszczenia felg warto także zwrócić uwagę na jej „rączkę”. Nie oszukujmy się, ale czyszczenie felg będzie wymagało do nas nieco więcej wysiłku. Wobec tego warto wybierać takie szczotki do mycia felg, które oferują nam w pełni ergonomiczny uchwyt, a także dość długi wysięgnik, którym będzie można łatwo operować. Tak wybrane szczotki z pewnością pomogą nam odpowiednio zadbać o felgi. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.