Wymiana opon w samochodzie ciężarowym

W każdym samochodzie następuje podczas eksploatowania zużywanie się opon. Bardzo ważne jest decydowanie się na wymianę ogumienia, gdy przestaje właściwie się zachowywać.

Jak ocenić stan opon?


Ogumienie w pojazdach ciężarowych można wymieniać regularnie. Jednak trzeba brać pod uwagę, że na stan techniczny ogumienia wpływa sposób eksploatowania samochodu. Z tego powodu trzeba brać pod uwagę, że często zły stan techniczny wymaga wcześniejszej wymiany. Warto przy ocenie stanu opon brać pod uwagę:
– występuję przetarcia
– zauważalne są pęknięcia
– na powierzchni pojawiają się nierówności
– bieżnik jest nadmiernie zużyty
– użytkowanie przekracza dziesięć lat.

Nowsze modele opon


Wymiana opon to często okazja na zakup nowocześniejszych wersji. Pozwalają one bardzo często poprawić zachowanie samochodu na drodze. Generalnie opony ciężarowe powinny być pozyskiwane spośród modeli sprawdzonych od uznanych producentów. Warto jednak zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w nowych modelach przez poszczególne firmy zajmujące się produkcją ogumienia. Często może okazać się, że postawienie na nowe, droższe produkty pozwala uzyskać poprawienie przebiegów czy wytrzymałości. Jednak można również zdecydować się na sprawdzone pod kątem technologicznym wersje opon.

Więcej na https://www.sklepopon.com/ciezarowe

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.