Woski syntetyczne naturalne – czym się różnią?

Wosk to preparat, który stosuje się nie tylko w celu nabłyszczania, ale także w celu ochrony karoserii. Nakłada się go po umyciu samochodu na czysty lakier. Warstwa wosku zapobiega przyczepianiu się do powierzchni cząsteczek brudu, kurzu i wszelkiego rodzaju innych osadów i nalotów.

Niektóre woski dodatkowo chronią lakier przed promieniowaniem UV oraz działaniem niskich i wysokich temperatur. Na rynku można dostać obecnie wiele rodzajów takich preparatów, jednak najpopularniejsze są woski syntetyczne oraz naturalne. Czym się od siebie różnią?

Woski syntetyczne 

W składzie wosków syntetycznych zawierają się chemiczne związki polimerowe. Cały proces polerowania karoserii tym preparatem opiera się na reakcji chemicznej, w jaką polimery wchodzą z lakierem. Tego typu woski zapewniają wysoki poziom ochrony i zabezpieczają powierzchnie przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo nadają kolorom głębie oraz maskują niektóre niedoskonałości na lakierze. Tego typu produkty sprawdzą się najlepiej w okresie zimowym.

Woski naturalne

Woski naturalne jak sama nazwa mówi, wytwarzane są z naturalnych substancji. Ich skład to w większości tak zwana Karnauba, czyli wosk pozyskiwany z liści palm brazylijskich. Charakteryzują się naturalnym i przyjemniejszym zapachem, niż w przypadku preparatów syntetycznych. Są one nieco mniej kosztowne, jednak przekłada się to na ich trwałość i działają krócej.  Tego typu preparaty sprawdzą się najlepiej w okresie wiosenno-letnim. 

Woski syntetyczne dostępne w tym miejscu.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.