Witamy na torze wyścigowym kompletny przewodnik po torze wyścigowym

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym weteranem, czy zupełnie nowym w świecie wyścigów samochodowych, wyścigi mogą być onieśmielającym hobby. Przy tak wielu różnych rodzajach wyścigów i tak wielu różnych torach, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Jeśli czytasz to, choć, prawdopodobnie wiesz już trochę o wyścigi samochodów akcyjnych jako całości.

Być może masz przyjaciela, który ściga się na Tor Wyścigowy Krzywa we Wrocławiu, a może po prostu wiesz wystarczająco dużo o samochodach akcyjnych, aby zrozumieć, co mamy na myśli, kiedy mówimy „racers way„. Niezależnie od tego, są pewne rzeczy, które wszyscy zawodnicy muszą wiedzieć przed zanurzeniem głowy w ten ekscytujący świat – zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy zanurzasz się w cokolwiek.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ekscytującym świecie wyścigów samochodowych.

Tor wyścigowy Krzywa – Wrocłw

Tor wyścigowy Krzywa we Wrocławiu https://autonator.pl/tor/krzywa-wroclaw, jest największym torem wyścigowym dla samochodów akcyjnych w tej części Polski Od otwarcia w, gościł wszystko od wyścigów do różnych innych wydarzeń. Od czasu powstania NASCAR w późnych latach 50-tych, tor jest miejscem kończącego sezon wyścigu Monster Energy NASCAR Cup Series, Coca-Cola 600. Racers Way ma długość 1,5 mili, a szerokość toru wynosi 60 stóp.

Tor ma 12-stopniową bankowość w zakrętach, które są bankowe zarówno w lewym jak i prawym zakręcie.

Informacje o torze Krzywa Wrocław

Jeśli chodzi o informacje o torze, będziesz chciał wiedzieć kilka rzeczy: Jak długi jest tor? Jakie są rodzaje zakrętów? Jakie są zasady bankowości? I jaki rodzaj nawierzchni jest wykonany z toru? Przeanalizujmy kilka z tych punktów.

Długość toru jest ważna z różnych powodów – głównym z nich jest to, że długość toru określi rodzaj wyścigów, które zobaczysz i jak długo będzie trwała impreza. Mając to na uwadze, długość toru i rodzaj imprezy będzie dyktować samochody, które będą się ścigać. Jeśli chodzi o zakręty, będziesz chciał wiedzieć, jakie są zasady bankowości.

Pewnie wiesz, że różne typy zakrętów będą miały różne zasady bankowości, ale co one oznaczają? Zasady bankowości odnoszą się do różnicy wysokości pomiędzy powierzchnią toru a jego zewnętrzną ścianą. Innymi słowy, im więcej zakrętu, tym bardziej stromy będzie zakręt. Różni się to w zależności od rodzaju zakrętu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.