Używane BMW X1 – ceny, najczęstsze usterki

Po paru latach użytkowania używane auto bmw x1, stało się bardzo atrakcyjną propozycją, która dostępna jest za 1/4 wartości początkowej. Kupując tego typu auto, należy sprawdzić, czy posiada ono jakieś typowe i drogie w naprawie usterki. Jakie mogą być ceny używanego x1 bmw? Jakie są jego najczęstsze usterki? 

Ceny używanych aut BMW X1 

Na rynku wtórnym, ofertę otwierają modele w przedziale cenowym 40-45 tysięcy złotych. Są to często egzemplarze pochodzące z bmw x1 leasing, w których osoba korzystająca z leasingu nie wyraziła chęci wykupu pojazdu. Posiadając w portfelu 60 tysięcy złotych, można znaleźć bez problemu doskonale wyposażone auta z tego modelu, które mają mocne silniki i udokumentowaną historię.

Konfiguracje używanych pojazdów X1, są dosyć zróżnicowane. Wszystko to z uwagi na politykę marki BMW, które proponowało w standardzie wyłącznie to, co jest niezbędne, zaś za resztę chciało dopłat. Uzupełnienie w zakresie wyposażenia, pochłonąć mogło nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych – tym bardziej, jeśli osobie zamawiającej zależało bardzo na podnoszeniu standardu w wykończeniu kabiny, poprawieniu nagłośnienia, ale też wstawieniu gadżetów elektronicznych. 

BMW X1 – najczęstsze awarie w używanych modelach 

Biorąc pod uwagę kupno BMW X1, nie możemy liczyć na zbyt niskie ceny eksploatacji. Diesle N47 mogą być oszczędne i spalić 6-7 litrów na 100 km. Niestety, mają jednakże kłopoty z rozciągającymi się bardzo łańcuchami rozrządu oraz wycierającymi się znacząco zębatymi kołami, zaś wydłużające się międzyprzeglądowe okresy nie posłużą kondycji turbosprężarek. Wolne od usterek nie są również silniki benzynowe. Zwykle dochodzi w nich do uszkodzenia pomp paliwa, cewek czy wtryskiwaczy. W serwisach zdarzają się przypadki usterek, już po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.