Tor kartingowy outdoorowy i indoorowy – czym się różnią?

Tory kartingowe bywają różne. Mogą mieć różny poziom skomplikowania trasy, różną długość, nawierzchnię, inne przeszkody. Podstawową różnicą jest jednak to, czy tor znajduje się pod dachem, czy na świeżym powietrzu. Czym dokładnie różnią się te dwa rodzaje torów?

Tory indoor

Tor indoorowy to mówiąc prościej, tor kartingowy https://devil-cars.pl/tor/poznan-kartingowy, który znajduje się pod dachem. Takie tory są budowane w halach, na pustych parkingach itd. Mogą być wszędzie tam, gdzie jest sporo miejsca, a dach jest zawieszony wysoko. Dzięki temu nie ma ryzyka zatrucia spalinami. Z torów tego typu można korzystać cały rok i to niezależnie od pogody. Zazwyczaj tory w budynkach mają wyznaczone łatwiejsze trasy – charakteryzują je łagodniejsze zakręty oraz możliwość osiągania niższych prędkości maksymalnych ze względu na gorszą nawierzchnię. Takie tory są proponowane dla osób początkujących. Jazda na nich jest też zazwyczaj tańsza, niż jazda po torze kartingowym outdoorowym.

Tory outdoor

Te tory są zlokalizowane na świeżym powietrzu. Mogą one być umiejscowione na nieczynnych parkingach lub odpowiednio przygotowanych placach. Na takim terenie można pozwolić sobie na położenie lepszej jakości nawierzchni, która pozwala na szybką jazdę. Tory outdoorowe mają dłuższą długość i są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jazda po nich daje przedsmak profesjonalnej jeździe. Nie ulega jednak wątpliwości, że żeby sobie poradzić trzeba mieć całkiem imponujące zdolności. To nie są trasy dla początkujących kierowców, ale dla osób, które mają już pewne doświadczenie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.