Sposoby na pielęgnację opon

Opona jaka jest, każdy widzi – można by rzec. Jednak nie do końca jest to prawda. Często jednym rzutem oka nie da się pospiesznie ocenić stanu ogumienia w samochodzie. Kwestia ta jest bardzo często bagatelizowana, co w sposób negatywny przekłada się na poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Właściwy stan ogumienia

Często jest tak, że na opony zwraca się uwagę tylko dwa razy w roku – wówczas gdy się je wymienia. Niektórzy nawet wówczas wykazują się zupełną bezrefleksyjnością wymagając wymiany opon na zupełnie łyse gumy. Takie zachowanie to najkrótsza droga do wypadku. Opona w dobrym stanie, z odpowiednim bieżnikiem skraca drogę hamowania, zwiększa przyczepność oraz ogranicza możliwość uszkodzenia samej opony.

Odpowiednia konserwacja

Dobrej jakości środek do czyszczenia opon może znacznie przedłużyć żywotność opony. Ogumienie powinno się regularnie myć i konserwować. Wiele popularnych środków do czyszczenia opon zawiera w swoim składzie substancje konserwujące, które zmniejszają chociażby ryzyko przesuszenia gumy. Regularne czyszczenie i konserwacja poprawia zarówno stan ogumienia jak i jego wygląd. Środki do czyszczenia opon dostępne są w sklepach samochodowych. Można tam znaleźć preparaty o różnej cenie. Zawsze przy wyborze odpowiedniego środka warto kierować się przede wszystkim jego składem oraz opiniami innych użytkowników – płacąc więcej przeważnie można liczyć na lepszą jakość.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.