Samochody zeroemisyjne i przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych

W ostatnim czasie na popularności zyskały samochody napędzane silnikiem elektrycznym, często nazywane pojazdami zeroemisyjnymi. Powodem tego jest zwiększenie zasięgu takich aut, przystępniejsza cena oraz różnego rodzaju dotacje i ulgi podatkowe.

Przyczyny coraz większej popularności aut elektrycznych

Zaczynając od końca, państwo polskie będąc członkiem Unii Europejskiej, jest zobligowane do przestrzegania różnego rodzaju dyrektyw. Jedna z nich dotyczy ograniczania emisji CO2, dlatego też rządzący zachęcają Polaków do zakupu pojazdów poprzez dotację w wysokości do 37,5 tys. zł dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Drugim ważnym czynnikiem, który napędza zainteresowanie tego typu aut są osiągane coraz lepsze parametry zasięgowe.

W zależności od producenta i modelu wartości wahają się od trochę powyżej 200 km do nawet ponad 400 km na jednym ładowaniu. Na wyniki ma wpływ wiele czynników, takich jak: pojemność akumulatorów, systemy odzyskiwania energii, ale także temperatura powietrza i styl jazdy. Zwiększający się zasięg aut sprawił, że coraz większa rzesza ludzi była nimi zainteresowana. Przełożyło się to bezpośrednio na spadek cen zgodnie z nieubłaganymi prawem popytu i podaży.

Ładowanie samochodów elektrycznych.

W przypadku aut elektrycznych ich właściciele co pewien czas oraz pewną liczbę kilometrów muszą naładować akumulatory. Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze skorzystać z miejskich stacji ładowania, które coraz częściej pojawiają się w polskich miastach. Po drugie wybierając się w dłuższą trasę, konieczne będzie zaplanowanie jej tak, aby móc zajechać na stację paliw wyposażoną w odpowiednią ładowarkę. https://wallbox.pl/mobilne-ac-dc

Kolejną opcją, chyba najwygodniejszą ze wszystkich wymienionych, są przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych. Urządzenia te umożliwiają naładowanie baterii w aucie praktycznie wszędzie, gdzie jest dostęp do zwykłego gniazdka elektrycznego lub gniazda siłowego. Są one dostosowane albo do sieci jednofazowej 230 V, albo sieci trójfazowej 400 V. Ma to wpływ na moc oraz czas ładowania akumulatorów. Takie przenośne stacje ładowania samochodów elektrycznych posiadają wbudowaną funkcję regulacji mocy w odpowiednim zakresie, który jest zależny od napięcia zasilania.

Ładowanie samochodów elektrycznych.

Ponadto posiadają one liczne czujniki oraz zabezpieczenia. Wśród sensorów występują moduły pomiaru temperatury i wykrywające uszkodzenie uziemienia, natomiast wśród zabezpieczeń wyróżniamy: różnicowoprądowe, ponadnapięciowe, przepięciowe. Wszystko to sprawia, że korzystanie z tego typu rozwiązań jest wyjątkowo bezpieczne. Ponadto ładowanie aut z sieci domowej jest sporo tańsze od stacji ładowania w miastach i na stacjach paliw.

Podsumowując coraz doskonalsza technologia wytwarzania akumulatorów, większa liczba stacji ładujących oraz wydajniejsze przenośne ładowarki sprawią, że auta elektryczne na stałe zagoszczą na polskich drogach, wypierając ich spalinowe odpowiedniki.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.