Praktyka na torze wyścigowym – nie tylko dla zawodowców

Wielu kierowców zamienia drogi publiczne w tor wyścigowy. O ile takie zachowanie jest bardzo nieodpowiedzialne, o tyle wizyta na prawdziwym autodromie może wnieść wiele pozytywnych aspektów do życia zwykłego automobilisty.

Różnorodne wyzwania

Przede wszystkim jazda na torze wyścigowym pod okiem instruktora daje szansę kierowcy na zweryfikowanie własnych umiejętności. Szkolenie składa się bowiem z wielu rodzajów wymagających zadań, do których należą m. in.:
– test łosia,
– zajęcia na macie poślizgowej,
– slalom przy dużej prędkości,
– poprawne pokonywanie zakrętów.

Wszechstronny rozwój

Jak łatwo zauważyć, zakres podanych wyżej ćwiczeń jest bardzo szeroki. Pozwala to jednak na wszechstronny rozwój zdolności kursanta. Dzięki temu kierowca, poruszając się po drogach publicznych, będzie wykonywać każdy manewr przy uwzględnieniu swoich indywidualnych ograniczeń. Jednocześnie, nauczy się reagować w sytuacjach wyjątkowych, które wymagają szybkiej reakcji. Czyni to jego styl jazdy o wiele bezpieczniejszym dla niego samego oraz dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Przykład dobrego miejsca do ćwiczeń

Obiektem pozwalającym na odbycie opisanego szkolenia jest tor Słomczyn. Arena jest położona koło Grójca, zaledwie 50 km od Warszawy i 120 km od Łodzi. W dodatku posiada połączenie z leżącą nieopodal drogą ekspresową S7. Korelacja znakomitego położenia z lokalizacją w ważnym punkcie siatki transportowej regionu sprawia, że tor Słomczyn jest dogodnym miejscem na trening dla mieszkańców środkowej Polski.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.