Połączenie bolidu i auta miejskiego- KTM X Bow

Auto określane jako ,,dziwoląg za 60 tys. Euro?” Jest nim coraz częściej spotykany bolid KTM X Bow (np. na devil-cars). Jego masowa produkcja rozpoczęła się w 2008 roku. Twórcami tego auta są: austriacka firma, zajmująca się produkcją motocykli- KTM oraz Audi i Kiska Design. Początkowo produkcję zakładano na maksymalnie 1000 egzemplarzy, jednak zamówień okazało się zdecydowanie więcej.

Wyposażenie auta:
-sportowe siedzenia bogate w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa,
-wielofunkcyjne koło kierownicy,
-wyścigowy komputer,
-czterozaciskowe hamulce.

Dla kogo tego typu auto?

Model ten jest jednak utrzymywany w charakterze typowo torowym. Wiąże się to równocześnie z faktem, że kierowca KTM X Bow musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Konieczne jest ukończenie przez potencjalnego kierowcę 24 roku życia oraz zdobycie zaświadczenia o skończeniu szkolenia z jazdy tym pojazdem.

Czy to auto nadaje się do użytku codziennego?

Producenci nie wykluczają użytkowania bolidu podczas codziennej jazdy, jednak skonstruowane ono zostało głównie z myślą o wyścigach na torze. Świadczy o tym otwarte nadwozie i brak zamontowanej klimatyzacji. Jednak dla chcącego nic trudnego! Ten samochód to znakomity wybór, w przypadku gdy kupiec szuka dobrego auta wyścigowego w rozsądnej cenie. Oczywiście przed samym zakupem warto udać się na jazdę próbną w celu sprawdzenia stanu maszyny. Jednak jeśli ciekawi nas ten bolid, ale nie mamy w planach zakupu, istnieje opcja wykupienia Vouchera, który gwarantuje kierowcy kilka chwil niezapomnianej jazdy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.