Opony Zeetex wh1000 – podstawowe właściwości

Zeetex to marka opon, która na rynku oponiarskim funkcjonuje dość krótko, ale już zdołała podbić serca wielu kierowców. Pochodząca z Dubaju firma produkuje swoje opony obecnie w Chinach. Jej opony uznawane są za klasę średnią, ale w ostatnich latach coraz częściej zaczynają konkurować z liderami rynku.

Opony Zeetex wh1000 – podstawowe parametry

zeetex wh1000Parametrami, które opisują opony i które używane są w tym celu w międzynarodowych oznaczeniach są: opór toczenia, przyczepność na suchym i mokrym podłożu, a także poziom hałasu, jaki powstaje podczas jazdy i jest przez nie generowany. Parametry te opisują dość ogólnie bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem zaopatrzonym w dane opony.

Model Zeetex wh1000 (www.sklepopon.com/model-opony/zeetex-wh1000) producenta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich charakteryzuje się średnim parametrem oporu toczenia. Oznacza to, że opony stawiają przeciętny opór podczas jazdy, co w pewnym stopniu wpływa na wydajność i zużycie paliwa.

Pod względem bezpieczeństwa – przyczepności i kontroli nad pojazdem opony dubajskiej firmy zajmują dość wysoką pozycję. Użycie w produkcji nowoczesnych mieszanek polimerów sprawia, że opony są stosunkowo odporne na czynniki zewnętrzne, a ich właściwości zmieniają się wraz z temperaturą czy wilgotnością tylko w nieznacznym stopniu. Odpowiednio zaprojektowany bieżnik zapewnia oponie trzymanie się drogi niezależnie od warunków atmosferycznych. Opony sprawdzają się dobrze zarówno na suchej drodze, jak i podczas deszczu.

Hałas wydawany przez opony jest umiarkowany i mieści się w granicach norm przewidzianych regulacjami Unii Europejskiej.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.