Letnie opony – przygotuj się na opady

Mogłoby się wydawać, że znaczenie opon samochodowych na lato jest dużo mniejsze niż w przypadku ogumienia zimowego. I niewątpliwie coś w tym jest, ponieważ faktycznie zimą te warunki z jakimi ogumienie się musi zmagać są często dużo trudniejsze niż w okresie letnim. Jednak także latem mogą się pojawić takie sytuacje, w których opony zostaną dość mocno przetestowane. Szczególnym tego przykładem są silne opady deszczu, gdy konieczne jest odprowadzenie dużej ilości wody. Na taką sytuację odpowiadają opony Nokian Wetproof, które uznawane są za jedne z najlepszych jeśli chodzi o zdolność pracy w warunkach opadów.

Odprowadzanie wody i utrzymanie przyczepności

nokian wetproof

Specjalnie skonstruowany przez producenta bieżnik sprawia, że opony Nokian Wetproof to doskonały przykład, że można przygotować opony funkcjonalne, które gwarantować będą skuteczne odprowadzanie wody przy dużych opadach a przy tym zachowanie zadowalającej przyczepności. Po takie ogumienie powinno się sięgać w momencie, gdy jeździ się bardzo dużo i nagłe opady mogą zastać nas na trasie, gdzie będzie się jeździło z wysoką prędkością i skuteczność w pracy z wodą będzie bardzo ważna. 

Czy inwestować w dobre opony letnie?

Niektórzy mogą się zastanawiać czy warto inwestować w opony premium w przypadku letniego ogumienia. Tutaj wydaje się, że kluczowym będzie to jak dużo jeździ się samochodem, na jakich trasach i przy jakich prędkościach. Te czynniki powinny mieć wpływ na to jakie ogumienie będzie się wybierało. Warto o tym pamiętać i w zależności od indywidualnych potrzeb kupować możliwie najlepsze ogumienie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.