Kufry na motocykl do przewożenia ładunków

Kufer motocyklowy to niewątpliwie rzecz potrzebna i przydatna, szczególnie dla miłośników długich tras, a potrzeba wykonania go własnoręcznie często pojawia się u początkujących motocyklistów, gdyż większość produktów fabrycznych może nie pasować do jakiegoś motocykla, a po zakupie i tak trzeba będzie go przerabiać. W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie wybrać kufry na motocykl?

Nowoczesny kufer motocyklowy

Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesny kufer motocyklowy znacznie różni się od bagażników z czasów radzieckich, ponieważ obecnie można łatwo kupić plastikowe lub skórzane kasetony (szczegóły dotyczące produkcji kasetonów tutaj). Konstrukcja nowoczesnego bagażnika jest przeznaczona właśnie do mocowania nie ładunku, ale kasetonów (plastikowych lub skórzanych) na półce bagażowej.

Zalety kufra motocyklowego

Sam bagaż pakowany jest do kufrów zamocowanych na stelażu bagażowym. Jest to o wiele wygodniejsze i bardziej kompaktowe, a przewożone rzeczy są zawsze suche i czyste. No i zabezpieczenie rzeczy w przewidzianych do tego celu futerałach, np. jeśli trzeba będzie zejść z roweru gdzieś na drodze.

Ponadto, dzięki skrzyniom, sam kufer, przeznaczony do ich mocowania, stał się znacznie bardziej kompaktowy i schludny, w przeciwieństwie do butów z ubiegłych lat, przeznaczonych do montażu i transportu niektórych toreb lub po prostu ładunku.

Jednak poniżej rozważymy obie opcje, to znaczy, po pierwsze, będzie uważany za bagażnik motocyklowy, przeznaczony do montażu kasetonów, a druga opcja jest konwencjonalny bagażnik (jak radziecki) do montażu go dla niektórych ładunków, lub konwencjonalne torby.

Po tym wszystkim, niektórzy początkujący motocykliści nadal nie mają kasetonów, i iść gdzieś daleko jest często konieczne, zwłaszcza z nadejściem wakacji, a w tym przypadku pomoże zwykły bagażnik, który może być wykonany własnymi rękami w ciągu zaledwie kilku godzin.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.