Który tor wyścigowy w Polsce warto wybrać?

Ostatnimi czasy bardzo często mówi się o tym, jak wiele dobrego dla techniki i pewności prowadzenia samochodu robią wizyty na torze wyścigowym. I jest to absolutna prawda, faktycznie prowadzenie samochodu w warunkach torowych drastycznie poprawia możliwości kierowcy. Problem jednak jest taki, że mało który kierowca potrafi poprawnie wybrać tor, który będzie dla niego odpowiedni. Jak więc to zrobić? Czym powinno się kierować podczas wybierania toru wyścigowego?

Kwestia bezpieczeństwa i jakości toru

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybieranie toru wyścigowego, jest zadbanie o to, aby był to obiekt odpowiednio bezpieczny. Z tego powodu powinno się patrzeć jedynie na takie tory, które posiadają odpowiednią nawierzchnię, duże i bezpieczne strefy bezpieczeństwa, a także dobrej jakości barierki. Nietrudno jest o wypadnięcie z toru, nawet jeśli jest się kierowcą zawodowym. To jakie środki bezpieczeństwa zostały zastosowane, ma kluczowe znaczenie dla tego, czy takie wypadnięcie poza tor będzie miało poważne skutki, czy też nie.

Jaki tor wybrać?

Jeśli chce się mieć pewność, że jeździ się po obiekcie odpowiedniej jakości, posiadającym strefy bezpieczeństwa, dobrą nawierzchnię, a także co bardzo ważne, odpowiedniego rodzaju pętlę wyścigową, powinno się wybrać np. tor wyścigowy w poznaniu. Wiele osób uważa, że jest to stary i przestarzały tor, lecz poczynione na nim ostatnimi laty modernizacje spowodowały, że jest to z całą pewnością najbardziej nowoczesny tor w Polsce, który spełni oczekiwania każdego, kto chciałby na takim torze pojeździć.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.