Jaki wybrać szampon samochodowy

Dbanie o samochód jest bardzo ważne, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie, należy dbać o wnętrze pojazdu, karoserię i stan techniczny. Zewnętrzny wygląd samochodu mówi wszystko, o tym że samochód jest zadbany przez właściciela.

Do czego używamy szamponów?

Szampony samochodowe stosujemy do mycia powierzchni zewnętrznej samochodu. Przed nałożeniem środka należy go wymieszać z ciepłą lub letnią wodą (w odpowiedniej proporcji podanej na etykiecie produktu). Działanie szamponu powoduje, że piana skutecznie zmywa największe zabrudzenia. Dobry szampon powinien być bezpieczny dla lakieru.

Jak umyć auto za pomocą szamponu?

Przed rozpoczęciem mycia samochodu należy go ustawić w zacienionym miejscu, aby zapobiec wysychaniu piany. Przydatną przedmiotem do mycia samochodu będzie specjalna rękawica, którą będziemy nakładać szampon. Będą potrzebne dwa wiadra: jedno z czystą wodą do każdorazowego płukania rękawicy, przed włożeniem jej do drugiego wiadra. Drugie wiadro będzie z rozcieńczonym szamponem. Mycie powinno rozpoczynać się od dachu, kończąc na najniższym miejscu na karoserii. Po nałożeniu szamponu można spłukać pianę, a następnie osuszyć za pomocą ścierki z mikrofibry.

Jaki szampon wybrać?

Są dwa rodzaje szamponów: bez wosku i z woskiem. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, idealnym wyborem będzie szampon samochodowy z woskiem, ponieważ możemy połączyć mycie karoserii z zabezpieczeniem lakieru. Tego typu szampon nie nadaje się do mycia lusterek, lamp i plastików. Do czyszczenia większych zabrudzeń nada się bardziej szampon bez wosku.

Szampon samochodowy z woskiem do nabycia w tym miejscu.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.