Jak wybrać pokrowce samochodowe?

Utrzymanie czystości wewnątrz auta jest znacznie trudniejsze niż umycie na myjni. Nie tylko trzeba wytrzepać dywaniki i wytrzeć z kurzu deskę rozdzielczą. Największy problem sprawia tapicerka siedzeń. Nawet bardzo uważne spożywanie posiłków nie uchroni jej przed zabrudzeniem.

Zdejmowane pokrowce samochodowe

Pokrowce zdejmowane zabezpieczają oryginalną tapicerkę samochodową. Ich największą zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Wystarczy je zdjąć i wyprać w pralce automatycznej. Większość z nich jest wykonana z materiałów syntetycznych, które szybko schną i nie wymagają prasowania. Wieczorem można je ściągnąć i rano ponownie założyć.

Do wyboru mamy gotowe pokrowce uniwersalne, które można kupić w każdym hipermarkecie lub sklepie motoryzacyjnym. Inną opcją są pokrowce na wymiar szyte przez wyspecjalizowane zakłady usługowe.

Zalety pokrowców samochodowych szytych na miarę

Decydując się na pokrowce samochodowe na miarę (sprawdź takie) mamy możliwość zachowania oryginalnego wyglądu wnętrza samochodu. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku drogich samochodów ze skórzaną tapicerką. Założenie pokrowców materiałowych będzie stanowiło dysonans.

Rozwiązaniem jest zamówienie pokrowców na wymiar z ekoskóry. Do ich czyszczenia wystarczy gąbka i woda z detergentem. Nawet nie trzeba ich ściągać. Oczywiście po dłuższym czasie ekoskóra zacznie się wycierać i pękać, ale wtedy pokrowce można wymienić na nowe.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.