Jak poprawić wygląd karoserii samochodu przy pomocy pasty polerskiej?

Lśniący, nasycony kolorem lakier bez śladu ubytków to wizytówka zadbanego samochodu. Niestety nieumiejętna pielęgnacja, warunki drogowe i czynniki pogodowe potrafią po pewnym czasie spowodować powstawanie miejscowych defektów i matowienia całej powierzchni karoserii. Polerowanie to doskonały sposób na poprawę wyglądu zewnętrznego auta.

Jak działają pasty polerskie?

Zadaniem pasty polerskiej jest nadanie karoserii blasku oraz pokrycie jej warstwą ochronną, która zapobiega powstawaniu nawet najdrobniejszych mikrouszkodzeń. Jej rodzaj należy dobrać odpowiednio do poziomu zadrapań lakieru, pożądanego efektu końcowego, ilości posiadanego czasu oraz sprzętu, jakim się dysponuje. Najlepiej używać wyłącznie dobrej jakości past polerskich od zaufanych producentów.

Jak prawidłowo polerować karoserię?

Polerowanie, czyli inaczej korektę lakieru można wykonywać ręcznie lub mechanicznie. Pierwszy sposób jest łatwy, jednak pochłania więcej czasu i nie zapewnia usunięcia głębokich uszkodzeń i zarysowań. Najpierw należy dokładnie oczyścić całą powierzchnię karoserii, przeprowadzić glinkowanie i osuszyć samochód. Następnie przy pomocy pasty o średniej lub niskiej ścieralności oraz odpowiedniego do stopnia zarysowań pada trzeba polerować powłokę aż do momentu zaniknięcia rys. Na końcu należy zabezpieczyć powłokę woskiem albo sealantem. Metoda mechaniczna posiada podobne etapy pracy ale wymaga użycia specjalnej polerki samochodowej. W poszukiwaniu doskonałego efektu oraz porady w sprawie korekty lakieru najlepiej jest zgłosić się do specjalistycznego warsztatu.

Efekt profesjonalnie wykonanej korekty lakieru może utrzymać się nawet do kilku lat. Należy jednakże pamiętać, aby po lakierowaniu utrzymywać prawidłową pielęgnację karoserii, by pożądany efekt utrzymał się jak najdłużej.

Oferta sprzedażowa – pasty polerskie

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.