Jak działa wosk samochodowy?

Specjaliści od dbania o wygląd i prezencje samochodu zgodnie twierdzą, że najważniejszą substancją ochronną, po którą powinien sięgać dosłownie każdy posiadacz samochodu, jest wosk do auta. Czym jest taka substancja oraz co najważniejsze, jaki jest jej wpływ na auto?

Dlaczego lakier niszczeje?

Jak łatwo można zauważyć w starszych pojazdach, ich powłoka lakiernicza nie prezentuje się zbyt okazale. Lakier przede wszystkim jest spłowiały i utracił swój prawdziwy kolor i blask. Co więcej, pełen jest różnego rodzaju defektów w postaci śladów po uderzeniach kamieni czy też niewielkich rysek pochodzących np. od obcierania lakierem o gałęzie drzew. Wszystko te uszkodzenia sprawiają, że lakier nie tylko nie prezentuje się już zbyt okazale, lecz co więcej, jego struktura została na tyle mocno uszkodzona, że nie stanowi on już tak dobrego zabezpieczenia dla blachy auta.

Jak działa wosk samochodowy?

Jeśli posiada się tego typu problemy z samochodem lub też nie chce się ich mieć zbyt szybko, poleca się stosowanie wosku samochodowego. Wosk do lakieru samochodowego to specjalna substancja, która przede wszystkim podbija kolor lakieru, wydobywając z niego jego naturalną barwę i połysk. Po drugie jednak i zdecydowanie najważniejsze, maskuje wszelkiego rodzaju niewielkie ryski, a także zabezpiecza go na przyszłość na wypadek powstania kolejnych. Co więcej, wosk tworzy warstwę ochronną na lakierze, która zabezpiecza go przed dalszym płowieniem w wyniku oddziaływania na niego światłą UV pochodzącego ze słońca.

Woski samochodowe dostępne na ShiningCar.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.