Dlaczego warto mieć dobre opony?

Bardzo częstym ostatnio zjawiskiem jest to, że kierowcy nie przykładają zbyt dużej uwagi do tego, na jakiej jakościowo oponie podróżują swoimi samochodami. Niestety zauważalna jest tendencja do tego, aby kupować opony możliwie najtańsze. Opona staje się rzeczą, na której kierowcy zaczynają oszczędzać. Czy jest to dobre zjawisko?

Wpływ tanich opon na bezpieczeństwo

opony do samochodu

Opona ma kluczowe znaczenie w przypadku rozważań o bezpieczeństwie danego pojazdu. Oceniając każde auto, zwraca się uwagę głównie na to, ile posiada on poduszek powietrznych, systemów elektronicznych bezpieczeństwa lub jak dobre ma strefy zgniotu. Są to elementy ważne, jednak zupełnie tracą one swoje znaczenie, gdy na koła samochodu zakłada się opony złej jakości.

Opona jest jedynym czynnikiem, który łączy auto z nawierzchnią. Często nawet kilkutonowy pojazd potrafi stać na zaledwie kilkucentymetrowym kawałku gumy. Z tego też powodu kluczowe dla bezpieczeństwa jest to, aby była to guma możliwie najlepszej jakości, taka jak np. opony Bridgestone (sprawdź w sklepie).
Opona Bridgestone prezentuje wszystkie te cechy, które kierowca powinien sobie cenić. Jest bardzo dobrej jakości, nie zużywa się zbyt szybko, a przy tym prezentuje ogromne ilości przyczepności w każdych warunkach. A przy tym, co bardzo ważne, dla wielu kierowców nie kosztują majątku, dzięki czemu nie jest konieczne wprowadzanie tak dramatycznych oszczędności na bezpieczeństwie, jak kupowanie złych jakościowo opon, ponieważ takie działanie może stanowić nawet bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia lub życia.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.