Czyszczenie felg stalowych, estetyka jest ważna

Mimo że felgi stalowe straciły na popularności względem tych aluminiowych to nie można odmówić im zalet, są bardziej wytrzymałe niż ich odpowiednik. Jednak stalówki szybko tracą swój estetyczny wygląd, ale można je bez większych trudności uratować, wystarczy szczotka druciana, papier ścierny, pasta do polerowania felg, lakier do felg (podkładowy, właściwy, bezbarwny) i spora doza cierpliwości. 

Przygotowanie do czyszczenia

Koła muszą w pierwszej kolejności zostać dokładnie spłukane z wszelkiego brudu, może do tego przydać się myjka ciśnieniowa, potem należy zdjąć je z piasty i jeśli jest taka możliwość to ściągnąć oponę ze stalówki. Jeśli chodzi o lakier to najlepiej wyposażyć się w taki dedykowany do felg (bezbarwny i najpewniej czarny) i lakier bezbarwny. Pasta do polerowania stali też może okazać się niezbędna. 

Właściwe odnawianie – test wytrwałości

Po dokładnym czyszczeniu felg stalowych można zabrać się do pracy. Należy zetrzeć stary lakier szczotką, jego pozostałości trzeba usunąć papierem ściernym stopniowo zwiększając jego gradację. Kiedy na feldze nie będzie już widać starego lakieru trzeba ją wypolerować, to przygotowanie do nałożenia nowego lakieru. Kolejnym krokiem jest aplikacja dwóch do trzech warstw lakieru podkładowego, po każdej aplikacji należy zrobić krótką przerwę, a przed nałożeniem lakieru właściwego poczekać aż podkład całkiem wyschnie, jego też należy nałożyć około dwóch warstw. Po tym jak kolor się utrwali, warto zaaplikować dwie warstwy lakieru bezbarwnego, który zabezpieczy felgę przed większymi odpryskami. 

Preparaty do czyszczenie felg dostępne na https://shiningcar.pl/czyszczenie

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.