Czym jest pudełko na kluczyki keyless?

Każdego dnia nagłówki gazet i serwisów internetowych informują o kolejnych kradzieżach samochodów. Złodzieje stali się nie tylko skuteczniejsi, lecz również i bardziej zuchwali, ponieważ potrafią ukraść auto po zaledwie kilku minutach od zaparkowania go przez właściciela pod domem. W jaki sposób jest to możliwe i jak temu przeciwdziałać?

Skąd ta skuteczność złodziei?

Wielu kierowców w dużym stopniu zastanawia to, dlaczego ilość kradzionych aut tak mocno wzrosła. W końcu nowoczesne samochody posiadają o wiele lepsze systemy antywłamaniowe i nie są tak łatwe do sforsowania i uruchomienia, jak to miało miejsce w przypadku aut sprzed 30 lat. Jak się okazuje, jest zupełnie inaczej, ponieważ za sprawą systemu bezkluczykowego, czyli tzw. keyless, złodziej, odczytując sygnał wysyłany przez kluczyk do samochodu, może auto ukraść, otwierając je przy pomocy laptopa. Bez uszkadzania go, oraz bez włączania alarmu. Zupełnie jakby miał do niego oryginalne kluczyki.

Pudełko na kluczyki keyless

W jaki sposób można przeciwdziałać takiemu zagrożeniu? Czy jedynym sposobem na uchronienie swojego samochodu przed kradzieżą jest zrezygnowanie z systemu keyless? Nic podobnego, ponieważ wystarczy tylko mieć specjalne pudełko na kluczyki samochodowe. Jeśli zostawi się je np. na szafce przy oknie, złodziej z kilku metrów może przechwycić sygnał i otworzyć przy jego pomocy auto. Jeśli jednak kluczyki znajdą się w specjalnym pudełku zatrzymującym sygnał wewnątrz niego, złodziej w takiej sytuacji stanie się bezradny i nie będzie w stanie go przejąć.

Pudełko na kluczyki keyless znajdziesz w ofercie E-keyless.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.