Czym cechuje się futro polerskie?

Pielęgnacja samochodu wymaga sięgania po sprawdzone wyroby, jakie pochodzą od znanych producentów. Na uznanie zasługują gąbki i futra polerskie, które dają wymarzone efekty. Czym odznacza się futro polerskie? Jakie efekty daje futro do polerowania?

Futra polerskie

Polerowanie jest ostatnim etapem prac lakierniczych, jak też sposobem na odświeżenie starego lakieru. Dzięki tym czynnościom przywrócimy mu kolor i połysk oraz usuniemy drobne niedoskonałości powłoki. Zdania te wykonamy dzięki polerce i specjalistycznym materiałom, jakimi są:

  • gąbka polerska,
  • futro polerskie,
  • mleczko polerskie.

Dobranie materiału jest zależne od tego, jakie defekty zamierzamy usunąć z lakieru. Futro polerskie z pewnością sprawdzi się wtedy, gdy zamierzamy przeprowadzić pełną korektę lakieru i usunąć spore uszkodzenia.

Do drobniejszych niedoskonałości zastosować można gąbkę pośrednią lub miękką wykończeniową. 

Zalety futra do polerowania

Wykonując polerowanie nie należy pominąć tego, że futro polerskie jest materiałem bardziej agresywnym niż powłoka. Daje bardzo szybkie efekty, przyspiesza cały proces i wymaga nieco większego doświadczenia podczas użytkowania narzędzia. Futro do polerowania jest używane najczęściej do ostrego cięcia lakieru, przy czym zastosujemy je także przy ciężkich w polerce i twardych powłokach, które mają wiele uszkodzeń.

Zaletą jest odświeżenie starego lakieru i usunięcie zarysowa bez używania materiału ściernego. 

Futra polerskie to produkty używane głównie przez specjalistów w warsztatach samochodowych. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.