Czy warto wynająć Ferrari?

Jedną z największych atrakcji, które może sobie zapewnić fan motoryzacji, jest wykupienie przejażdżki Ferrari do wynajęcia: https://go-racing.pl/jazda/9768-jazda-ferrari-458-italia.html. Dzięki temu można stać się przynajmniej na kilka chwil posiadaczem tego pięknego i bardzo szybkiego samochodu, bez konieczności jego kupowania. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy warto w ogóle się taką możliwością interesować? Na czym ona szczegółowo polega i czy nie będzie to nazbyt niebezpieczna sprawa?

Na czym polega przejażdżka Ferrari do wynajęcia?

Każdy doskonale wie, na czym polega wynajmowanie samochodu. Otrzymuje się umowę do podpisania, płaci się niewielką kaucję oraz dostaje kluczyki do samochodu. W przypadku Ferrari wygląda to podobnie, lecz oczywiście różni się skalą. Po pierwsze kaucja jest ogromna, liczona w tysiącach euro, a restrykcje związane z użytkowaniem samochodu o wiele ostrzejsze. Nieco łagodniej to wygląda, jeśli wynajmie się ten samochód nie na drogę publiczną, lecz na tor, jednak wtedy posiada się auto nie na dni, lecz minuty, ponieważ pokonanie nim toru wyścigowego tyle właśnie zajmuje.

Czy takie przejażdżki są bezpieczne?

Wiele osób ma pewne obawy związane z bezpieczeństwem użytkowania takiego pojazdu. Mowa tu jest w końcu o Ferrari, czyli sportowym, bardzo szybkim i bardzo mocnym pojeździe, którego prowadzenie nie jest tak proste, jak małego fiata. Czy jest to zatem bezpieczne? Jak się okazuje tak, ponieważ jazda Ferrari po ulicy nie różni się wiele od prowadzenia zwykłego samochodu, poza oczywiście skupianiem na sobie tysięcy par oczu. Jazda po torze może wydawać się nieco bardziej niebezpieczna ze względu na duże prędkości, lecz i tu jest to znaczenie bezpieczniejsze, niż się może wydawać. Na torze istnieją liczne strefy bezpieczeństwa, które pozwalają skutecznie wytracić prędkość w przypadku wpadnięcia w poślizg. A nawet jeśli zdarzy się wypadek i nieco uszkodzi się auto, to poza urażoną dumą i najedzeniem się nieco strachu, nic więcej nam nie grozi, ponieważ wysoka cena wynajmu wynika m.in. właśnie z obecnego w przejażdżce ubezpieczenia, które zabezpiecza na ewentualność takich wydarzeń.

Czy warto wynająć Ferrari?

Podsumowując, czy warto sobie zafundować możliwość zrealizowania przejażdżki Ferrari do wynajęcia na torze? Zdecydowanie tak, ponieważ mowa tu jest o samochodzie niezwykłym. Nie tylko bardzo pięknym i bardzo szybki, lecz zwyczajnie wyjątkowym. Samo patrzenie na niego dla kogoś, kto jest miłośnikiem samochodów, może być bardzo miłym wydarzeniem, a poprowadzenie go spełnieniem marzeń. O ile wykupienie całego dnia i jeżdżenie tym autem po drodze publicznej może być dla wielu osób zbyt kosztowne, to już jednak jazda po torze jest w zasięgu dosłownie każdego i kosztuje zaledwie dwa lub trzy obiady na mieście. Jazda po torze ma jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę, a mianowicie możliwość poprowadzenia Ferrari w jego naturalnym środowisku. W końcu mowa tu jest o aucie sportowym, którego producent od wielu lat startuje w wyścigach Formuły 1. Dopiero na torze można więc poczuć prawdziwą magię tego pojazdu.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.