Cechy dobrego transmitera FM

Transmiter to doskonałe urządzenie, jeśli posiada się w samochodzie starszego typu radio, a chce się posłuchać czegoś innego niż nadawanych w eterze stacji radiowych. Jak jednak dokonać wyboru dobrego jakościowo transmitera samochodowego, który zaspokoi potrzeby osób podróżujących danym samochodem?

Dźwięk w transmiterze

Transmiter samochodowy wykorzystywany jest jedynie jako źródło nadawanego dźwięku. Warto więc posiadać taki model, który charakteryzować się będzie maksymalnie dobrej jakości dźwiękiem. Warto jest to sprawdzić jeszcze w sklepie, ponieważ wiele transmiterów, nawet tych z górnej półki cenowej, cechuje się bardzo słabym, pełnym szumów dźwiękiem.
Zupełnie osobnym tematem jest to, jaki dany transmiter FM posiada zasięg. W przypadku słuchania muzyki w jednym tylko samochodzie nie jest to zbyt ważną cechą, jednak jeśli transmiter będzie wykorzystywany do nadawania muzyki do kilku samochód poruszających się blisko siebie, warto wybrać taki, który ten zasięg będzie miał odpowiednio duży.

Dodatkowe opcje

Dobrej jakości transmiter samochodowy powinie być dodatkowo wyposażony w kilka funkcji, które z pewnością wpłyną na jakość i wygodę korzystania z niego.
Podstawą jest oczywiście pilot, który umożliwi zdalne sterowanie odtwarzanymi nagraniami. Bardzo przydatne jest posiadanie w transmiterze gniazda USB, które pozwoli na podłączenie do niego pamięci przenośnej, lecz także np. telefonu, dzięki czemu uzyska się możliwość puszczania muzyki z jego pamięci, a także z internetu.
Podłączenie telefonu da także możliwość uzyskania bardzo małym kosztem zestawu głośnomówiącego.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.