BMW X5 – czy warte jest swojej ceny?

Moda na auta typu SUV, zaczęła się niedawno i ciągle trwa. Dzisiaj liczba oferowanych przez producentów modeli jest tak duża, iż każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Jedną spośród ciekawszych propozycji dla klientów zamożnych, którzy oczekują od samochodu osiągów sportowych, bogatego wyposażenia, agresywnego wyglądu, jak i ponadprzeciętnego komfortu użytkowania, jest suv bmw x5. 

Sylwetka modelu

BMW X5 to luksusowy SUV, który ma sportowy charakter gwarantujący także spory prestiż. Auto to jest dosyć młode i na jego zakup może pozwolić sobie mało osób. Niemniej jednak, część spośród nich może skorzystać z bmw x5 leasing, co może być korzystne. Na portalach aukcyjnych przeważają egzemplarze sprowadzane zza granicy, istnieją również oczywiście modele z salonów w Polsce. 

Samochód ten na tle konkurencji wyróżnia się głównie wersją topową M, która jeśli chodzi o osiągi wyprzedza chociażby Audi SQ7. Z kolei zaś Mercedes w wersji AMG GLE 63 S 4Matic oferuje już jednakże dosyć zbliżone osiągi. Z drugiej jednakże strony w GLE nie istnieją tak mocne diesle, jak w X5.

W porównaniu do konkurencji, bawarski SUV wyróżnia się także agresywnym designem. Ani Mercedes GLE, ani też Porsche Cayenne, a tym bardziej Audi w wersji Q7, nie posiadają aż tak wyraźnej stylistyki. 

Stylistyka 

Stylizacja tego pojazdu jest dosyć agresywna i nie sposób będzie pomylić BMW X5 z żadnym innym konkurencyjnym modelem. Najbardziej wyróżniające się części designu to spora i dwuczęściowa atrapa dla chłodnicy, dynamiczne przetłoczenia na drzwiach i masce oraz masywne nadkola. Dzięki temu wszystkiemu, wygląd samochodu potrafi przyciągnąć wzrok innych użytkowników dróg.

Mimo sporej liczby wyróżniających się szczegółów, stylistyka X5, stanowi w rzeczywistości kontynuację wersji poprzedniej tego auta. Niemcy w większości przypadków, unikają raczej przełomowych zmian. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.